Wycinka drzew - Odśnieżanie dachów, usuwanie śniegu, sopli.

Inż. Łukasz Sopicki
Odśnieżanie dachów, usuwanie śniegu
Zbijanie sopli, prace wysokościowe
Przejdź do treści

Wycinka drzew

Usługi pielęgnacji

usuwania drzew

Firma usługowa

 Inż. Łukasz Sopicki - prowadzimy usługi z zakresu pielęgnacji zieleni - głównie przycinania i ścinania drzew w obrębie województw małopolskiego oraz śląskiego.
Z pewnością spotkali się Państwo w swym życiu z problemem dotyczącym zagrożenia jakie stwarzają drzewa. Te nasze zielone płuca, bezdyskusyjnie upiększają nasze otoczenie, poprawiają samopoczucie i filtrują powietrze, które jest coraz bardzie zanieczyszczone.  Pozytywny aspekt funkcjonowania drzew w naszej przestrzeni jest bezdyskusyjny, ale jak sobie poradzić z nimi, gdy stwarzają bezpośrednie zagrożenie dla naszego otoczenia.  Niestety nie ma złotego środka, który można by było nabyć w pobliskim sklepie ogrodniczym. Większość gatunków drzew rosnących w naszym obszarze potrafi osiągnąć pokaźne wysokości, a wiąże się to również z pokaźnymi konarami, tworzącymi ich „pióropusz”. Wszystko pięknie wygląda i nadaje kolorytu naszemu środowisku, jednak nie można pozwolić sobie na beztroskę, która czasami trwa latami.
 
Zalecamy, aby ustawicznie dbać o pielęgnację drzew – nieduża inwestycja finansowa powtarzana co kilka lat z pewnością nie doprowadzi do momentu, gdy będziemy obawiać się o swój dobytek czy też, co ważniejsze własne zdrowie i życie.
 
Głośnym w Polsce było zdarzenie, gdzie miało dojść do zlicytowania kościoła oraz cmentarza w Dalikowie (Łódzkie), na poczet odszkodowania dla osoby, którą przygniótł konar drzewa na cmentarzu należącym do parafii.
 
Często zdarza się, że trafiają do nas ludzie, którzy nie proszą o usługę, a wręcz o ratunek. Drzewo, które posadził tata czy dziadek w pobliżu domu, owszem jest fajną pamiątką, lecz przychodzi czas, że staje się wielkim utrapieniem. Ciężka decyzja – wycinka drzew – nie jest z reguły prosta w jej podjęciu, ale również w realizacji. Pobliskie zabudowania uniemożliwiają ścinkę takich drzew, również pielęgnacja stwarza bardzo duże problemy, a co za tym idzie – koszty.
 
Nie wszyscy są świadomi, że to zgodnie z prawem, właściciel lub zarządca zobowiązany jest do utrzymywania obiektów w stanie niezagrażającemu zdrowiu, życiu bądź bezpieczeństwu mienia i środowiska.
Nasza firma posiada bogate doświadczenie i przeszkolenia w prowadzeniu pielęgnacji drzew, prac wysokościowych z użyciem technik alpinistycznych. Korzystamy również z podnośników koszowych, jednak nie zawsze jest możliwość rozstawienia takie specjalistycznego sprzętu ze względu na możliwość bezpośredniego dojazdu czy też zbyt grząskiego gruntu w pobliżu miejsca, gdzie zachodzi potrzeba zrealizowania usługi.
Przy dużych inwestycjach typu wylesienia czy też zrębkowanie, gdzie nie ma potrzeby częstego przemieszczania zaplecza technicznego, a nakład prac jest duży, jesteśmy otwarci na negocjację cen – na usługi związane z inwentaryzacją zieleni wystawiamy faktury Vat.
Propagujemy harmonijne współdziałanie człowieka i przyrody, staramy się realizować nasze prace mając na uwadze dobro i człowiek i natury. Pojęcie dendrologia nie jest nam obce, zawsze staramy się zachować w równowadze dobro przyrody oraz potrzeby człowieka.
Zapraszamy do współpracy pomioty indywidualne jak i też instytucje, prywatne przedsiębiorstwa, firmy.

Wycinka oraz ścinka

i pielęgnacja drzew

małopolskie

Specjalistyczna inwentaryzacja zieleni Andrychów.
Wróć do spisu treści